Hlučné myšlenky

18. ledna 2018 v 7:39 |  Má slova
Asi každý z nás má někdy takový ten den, kdy ráno nepochopitelně nestíhá, ujede mu spoj před nosem, čeká, mrzne, do toho začne pršet a zrovna vyjímečně nechal deštník doma. V takové situaci nejsem nervózní, ani ve stresu. Nic se nestane. Přijdu pozdě. No a co. Co v tu chvíli zmůžu? Už nic. Udělala jsem maximum pro to, aby se to nestalo. Urychlit ani změnit nic nemůžu, tak nezbývá než se s přítomností smířit a pochopit, že vyšilováním se situace k lepšímu nezmění. Rozhlídnete se kolem sebe, koukáte na poskakující kosy po trávě, na rozednívající oblohu a tak nějak si řeknete, že je na světě krásně a nebudete si kazit nový den, i když nezačal podle plánu.

Když ale k takovému ránu připíšeme, že vás nějaká ta mladá paní několikrát píchne do těla svoji kabelkou, kterou nedá z ramena ani v narvaném metru, zaťukali byste si na čelo, něco ji řekli, nebo si odsedli. Myslíte si svoje. A víte, že vy tohle neděláte. Že jste inteligentní bytost, a když nastupujete do dopravního prostředku, tak máte ohledy i na lidi okolo sebe. Sundáte batoh, kabelku si držíte před sebou, při otevření dveří z nich vyjdete, aby ti za vámi mohli vyjít ven, dáte vystupujícím lidem přednost, než začnete nastupovat…
To že vám negramotní pasažéři blokují výstup ze dveří, i přes opakované "s dovolením", no tak co se dá dělat, v tom to případě lze použít buldozér za doprovodu palební síly, protože s blbci nelze jednat neustále v rukavičkách. V takové situaci mám ale bohužel již pomalu gradující tik v pravém oku a někdy mi škubne i celý krk…

No, a když se do toho krásného rána objeví ještě má oblíbená skupina, tak to už se zvyšuje tep s tlakem nebezpečným tempem nahoru. Musím pro tuto skupinu vymyslet nějaký specifický název. Už to mám. CHCÍPÁCI. To jsou muži… no ale to bych urazila ty opravdové muže, kteří ještě nevymřeli, tohle se nazvat chlapem, džentlmenem, prostě nedá.. jsou to prostě chcípáci. To jsou bytosti mužského pohlaví, kteří vás jako dámu předběhnou, jen aby vám zasedli poslední místo přímo před vámi. Nebo se narvou před vás, aby mohli první vstoupit do dveří, zatímco si je otevíráte. A dveře nepodrží, ani když jdou před vámi. V poslední době jsem upřímně řečeno dost šarmantním mužem. Chybí mi už jen kolínská. Protože ne jednou jsem držela jako já, žena, dveře takovému chcípákovi. Nechala se předběhnout, když jsem viděla tu komedii, kterou ten chcípák předváděl, aby si mohl jako první sednout na svoji super řiť.

Tito lidé mě přivádějí k myšlenkám. Čím to je? Taková lhostejnost lidí? Je to hloupost, nepozornost nebo neuvědomění svého chování a působení na okolí u výše zmíněných? Jsou opravdu tak necitelní, nebo kdy se v lidech takové chování objevilo? Kdyby to byl jednou za čas jeden člověk, vem to čert. Ale nevím jak vy, ale já takových lidí denně potkám několik. A tou obětí dopravní šikany nemusím být pouze osobně já. Matky s kočárky čekající na mužskou pomoc na zastávce by mohly vyprávět.

Každý z nás chce lepší svět. Ale kdo s touto velkou změnou k lepšímu začal především sám u sebe, aby byl lepším člověkem?

Buďme lepšími lidmi. Právě teď a právě tady.
Nebuď debil.

Hezký den všem.

Teresa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baryn Baryn | Web | 18. ledna 2018 v 9:38 | Reagovat

Hm, chcipaky, jak je popisuješ, moc často nevidam. Ale zato mě dokonale vysiraji kreteni, kteří se musí začít cpát do autobusu, tramvaje či metra, sotva se otevřou dveře, aniž by nechali někoho vystoupit.
A s těmi matkami s kočárky jsi mi zase připomněla, že nejednou jsem zažila opačný extrém. Půlka tramvaje se ochotně zvedla, aby pomohla mamince s kočárkem, a ta jen drzkovala "Že vám to tak trvá! To má být samozřejmost, že hned půjdete pomoct matce s kočárkem, tak to vezměte už!" A ta dobrá půlka, co se postavila, se zase posadila. Lidi jsou prostě hnusní. Už jsem si dávno přestala stěžovat. Ono to podle mě není totiž moc vypovídajíci. Řekla bych, že při cestování, když se člověk harcuje s těžkými taškami, kočárkem a bůh ví čím,  když je vyčerpaný z práce a školy nebo tam brzo ráno míří v polospanku, tak je holt nepříjemný každý.

2 Atheira Atheira | Web | 18. ledna 2018 v 10:15 | Reagovat

Tak nevím, odkud jsi, ale koncentrace popisovaných chcípáků tu je asi dost nízká, protože takové vlastně nijak zvlášť nepotkávám. Jo, jsou lidi, co se absolutně nelogicky cpou do hromadný ještě než ostatní vystoupí, ale je mezi nima i pořádný množství ženských. :D

3 nudistka nudistka | Web | 18. ledna 2018 v 13:21 | Reagovat

Jednou jsem se zapomněla v metru, teda začetla jsem se a nevšimla si, že jsem na konečné až když jsem zajela do tunelu. To už ale bylo na výstup pozdě. Tak jsem si počkala až metro vyjede z točny a pak dala sprint na zastávku autobusu, stihla jsem ho. Souhlasím, hulvátů je plná MHD, no mohla bych vyprávět. Každý ať začne u sebe, třeba si toho okolí všimne a začne se chovat ohleduplněji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

2015 Design by TheRealTrue22