Jak rozeznat samce a samičku u akvarijních rybiček

15. ledna 2017 v 14:32 |  Má akvaristika

Neonka červená

Samička má modrý pruh zakřivený, zatímco sameček má pruh rovný-přímý. Samička má kulatější břicho a je větší. Pohlaví je znatelné už od 2-3 měsíců.


Krunýřovec

Samci dospívají dříve, než samičky, dospívají okolo 1-2 let. Sameček má na tlamce výrůstky, samička nemá žádné, nebo jen málo a na kraji tlamky.

Nalevo samec,napravo samička

Živorodky

Paví oka samci mají vějířovitou ocasní ploutev, jsou o dost barevnější, než samička, která je ale o něco větší a rozhodně má mega velký břicho, už po půl roce, co se narodila. Nevím, co přesně se myslí u těhotné samičky červená tečka na zadku, u nás rodící paví očka nikdy žádnou tečku na břichu neměla, zda jsou těhotné nebo ne, není zas tak těžké rozpoznat. Jsou těhotné totiž snad pořád a rodí pořád, takže vypadají pořád, jak kdyby jim každou chvílí mělo explodovat břicho.

Sameček nalevo, samička napravo

Gold molly

Samička má na bříšku vějířovitou ploutvičku, zatímco samec má takový mečík, tzv. gonopodium. Samička má zakulacenější bříško a je o trochu větší, než sameček. Těhule jsou po 3-5 měsících, co jsou na světě.

Sameček gold molly má gonopodium - přeměněnou řitní ploutev - vespod bříška má takový "mečík"

Samička gold molly - vespod nemá gonopodium, ale řitní ploutev - ve tvaru vějíře

Tetra královská

Samička tetry královské je menší, méně barevnám, taková nahnědlejší a tukovou ploutvičku (malinká "ťupka" na hřbetě mezi ocasní ploutví a hřbetní ploutví) je červená. Samec je větší, perleťovější a tukovou ploutvičku má modrou.

Nalevo je sameček, napravo samička

Samec

SamičkaLevatka

Vajíčka, lepší fotku jsem nepořídila... 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

2015 Design by TheRealTrue22