Zdravá a krásná pokožka

7. března 2012 v 23:19 |  Naše zdraví

V následujících odstavcích naleznete stručný výtah z knihy Magická noc Luny a Neznámá moc Luny
. Je to návod jak žít v souladu s přírodními rytmy, jako byli zvyklí lidé žít automaticky, přirozeně dříve. Pro úplný přehled doporučuji koupit si Lunární kalendář, Krásná paní. Je napsán v podobném stylu jako již zmiňované známé knihy. Navíc budete každý den vědět přesně v jakém dni je jaká fáze Měsíce a jaké znamení Zvěrokruhu právě dnem prochází. Sama jsem teprve na začátku, teprve se učím žít v "lunárním rytmu", ale již po pár měsících mohu říci, že pouhé dodržování půstu v Úplňku a Novu, někdy i v přílivu a odlivu, se cítím mnohem lépe. Přeji hodně štěstí Vám všem, kteří se rozhodli vydat touto cestou. Věřím a i intuitivně cítím, že je to cesta správná.
____________________________________________________________________________
P.S.: V následujících slovech nikdo nikomu nenařizuje, aby takto začal žít, vše je na zvážení, každému sedí něco jiného. Vše je individuální. Jedná se o doporučení a shrnutí získaných postřehů. Sami sebe pozorujte, pak mluvte a vyjadřujete své osobní zkušenosti. Kdo nechce pochopit a chce tuto tématiku pouze kritizovat, je sám proti sobě, protože je nelogické mluvit o něčem, o čem vůbec nic nevím a co jsem nezažil na vlastní kůži.
____________________________________________________________________________

POKOŽKA, KOSMETIKA

- oblékat pokud možno pouze čistou bavlnu, pozor na chemii
- alkohol v čistících krémech/vodách používejte maximálně 3x do měsíce
- sprchování uvolňuje ducha, naplňuje ho a odvádí negativní napětí
- nemažte se opalovacími krémy, narušují ochrannou vrstvu naší kůže
- dotek tělu dodá to nejlepší co jde- láska, pohlazení
- děti poznají negativní zóny v místnosti-> změna nálady, neklid, roztěkanost= všímejte si chování svých dětí
- pod postýlkou nenechávejte nikdy žádné hračky= děti se budou budit
- sprchujte se co nejméně bez použití mýdla
- Udělejte si teplou koupel s několika kapkami levandulového oleje, zklidňuje, zvláčňuje a hojí pokožku
- Celulitida - vhodné jsou teplé koupele, sauna a masáže. Proti celulitidě se osvědčila sůl z Mrtvého moře, která chrání pokožku před vysoušením, uvolňuje vazivo a vyhlazuje pokožku
- Jezte jablka, obsahuje pektin, který podporuje schopnost pokožky přijímat vlhkost.
- Proti pocení nohou- lázeň v odvaru z dubové kůry
- Pečujte o svoje tělo denně min. 30minut
- Při zdravotních problémech se obklopujte co nejvíce barvami= barevná terapie
- Proti akné=> pijte kopřivový čaj, omývat pokožku listy ořechů/pampelišky (ponořte na 12h do studené vody, scedit, ohřát a ihned
použít) při ubývajícím Měsíci
- jestli se Vám špatně hojí jizvy, máte poruchové zóny těla- škodlivé
- pro hezká a pevná prsa se sprchujte v předklonu a střídejte teplotu proudu sprchy
- vždy vyperte nově koupené oblečení, než ho poprvé oblečete na sebe
- strie = nedostatek vitamínu E a sportu, pomáhá řeřicha, rostlinný olej, obilné klíčky, přeslička položená na strie
- celulitida= nedostatek vitamínu E, masírovat problematické partie
při úplňku a následujících 14 dnů olejem na vypnutí tkáně
Záněty, spáleniny, čistá pleť, nachlazení, podpora pocení, gynekologické potíže, střevní potíže - na vše pomůže heřmánek, který jako jeden z mála bylinek, nemá žádné vedlejší účinky.
- Pro blondýnky - použijte odvar z heřmánku
- Lámání vlasů a nehtů - dopřejte svým vlasům zábal ze žloutků rozmíchaného s medem a olejem, který necháte působit půl hodinu. Poté vlasy přemyjte lehkým, kopřivovým či heřmánkovým, březovým šamponem a budete se divit, jak jsou hebké a jemné. Přitom si můžete konečky prstů máčet v nahřátém ricinovém oleji a velmi posloužíte nehtům. Krásné uměle prodloužené nehty jsou sice na pohled velmi půvabné, ale přece jenom je to zásah do přírody a nikdy není vyloučené, že se vám trápený nehty nepěkně odmění. Prodlužování vlasů se může také velmi vymstít. Přírodní vlasy začnou po čase vypadávat a tak Vám za pár měsíců ke krásně prodlouženým vlasům na hlavě přibudou nové holé cestičky. Pozor také na velké množství zelených salátů se zmíněnou lámavostí vlasů a nehtů. Saláty jsou sice velmi zdravé, ale pomáhají z těla vyplavovat kyselinu křemičitou. Doplníme ji kopřivami a špenátem - ten je na tento problém nejlepším řešením.
- Ekzém - není jen projevem nemoci kůže, ale stejně tak může znamenat i nedostatečnou funkci našeho organismu, který je zanesen všelijakými chemickými látkami ze vzduchu, vody či potravin. Zkuste své tělo vyčistit. Pijte čaj z dubové kůry alespoň 1x týdně a obden se vykoupejte ve vodě, do které jste přidali litr silného odvaru z této kůry.
- Akné - nasbírejte si heřmánek na louce, sbírejte, dávejte obklady, vymývejte pleť a děkujte přírodě, že je tak moudrá.
- Jizvy - potírejte je vepřovým sádlem, které vám pomůže, aby se jizvy hezky vylouply a změkly.
- Pro krásnou, vláčnou a přirozenou pleť si udělejte noční krém. Seškvařte si půl litru vepřového nesoleného sádla, proceďte do něho hrst lístků měsíčku zahradního a povařte.
- Popáleniny - po provedení první pomoci pomůže aloe. Uřízněte listy, nastrouhejte je, vzniklou kaši dejte na sterilní gázu a přiložte na popáleninu. Opakujte každý den 2x. Střídavě popáleninu máchejte v řepíku a jitroceli. Za týden budete mít vše zahojené. Aloe pomůže i při žvýkání jí při bolesti žaludku. Navíc prospěje i našim zubům.
-Krev z nosu, křehké nehty, padání vlasů - trpíte nedostatkem kyseliny křemičité, kterou naleznete v čočce. Cpěte se tedy čočkou a pijte kopřivový čaj.
- nikdy neusínejte při opalování a opalujte se maximálně po 15 minutách
- naučte si stříhat/ pečovat o nehty pravidelně každý pátek při západu Slunce
V květnu je podle tradiční čínské medicíny srdce nejvíce ohroženým orgánem. Lidé s nemocným srdcem by měli být opatrní. Nepijte kávu, pijte raději meltu, která navíc čistí krev.
- Když měsíc couvá, a tak máte-li celulitidu, věnujte větší pozornost těmto partiím. Kartáčujte pokožku masážní kartáčem, pokožka se prokrví, zlepší se krevní i mízní oběh a tukové buňky uvolňují toxiny, které se v nich usadily. Kůže zkrásní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maruska Maruska | Web | 15. září 2014 v 16:15 | Reagovat

Velmi pravdivé, hlavně to s tím opalováním.

2 platypod platypod | Web | 20. června 2015 v 23:20 | Reagovat

půjčky pro podnikatele poptávka :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

2015 Design by TheRealTrue22