LEDVINY, KAMENY

21. března 2012 v 22:22 | Lunární kalendář |  Naše zdraví
! Ledviny, nateklé nohy
Zkuste listy z břízy. Jednou denně si udělejte odvar z březových listů. Působí močopudně, tím se vaše ledviny pročistí a probudí.
! Potíže s ledvinami
Vypijte ráno a odpoledne šálek bylinného čaje - ledviny příznivě ovlivní řepík, smetanka, přeslička, svízel, kopřiva, jahodník, šalvěj, rdesno, celer, hluchavka, prvosenka, zlatobýl. Vypijte po doušcích dva šálky čaje, jeden ráno a druhý podle orgánových hodin ledvin, jsou aktivní od 17 do 19 hodin, to je správný čas
! Proti ledvinových kamenům
-> Pijte alespoň 1,5-2l tekutin denně, aby se moč dostatečně naředila, neodkládejte návštěvu toalety, zabráníte také rozmnožování bakterií, zakažte si přeslazené nápoje.
-> Jahody - obsahují velké množství prospěšných látek a antioxidantů, které působí proti rakovině, pomáhají proti revmatismu, při léčbě ledvinových problémů, onemocnění jater, srdce, cév atd.
-> pijte šťávu z pomerančů a citrónů. Obsahují citráty a ty neutralizují kyseliny, které se na jejich tvorbě podílejí.
-> Voda - ředí moč a ztěžuje krystalizaci soli a tvorbu kamenů.
! Pročištění ledvin
Pomocí bylinek, které obsahují saponiny, jako je jablečník, měsíček nebo třezalka. Pozor, bylinky jsou drogy, musí se s nimi opatrně, stačí dva šálky během dne.
! Podpora činnosti ledvin a jater
-> Pijte bylinné čaje- smetanka lékařská, ostropestřec mariánský.
-> Zabírá jednoduchá čínská automasáž - stoupněte si, zatněte dlaně v pěst a poklepávejte si mírně pas a páteř z obou stran. Začněte nahoře na páteři směrem ke křížové kosti.
-> Pro správnou činnost ledvin- aby nedocházelo k překyselení organismu, potřebují dostatek tekutin. Mějte před sebou neustále sklenici vody, naučíte se více pít.
-> Na povzbuzení ledvin a vnitřních orgánů je výborná čínská masáž. Stůjte vzpřímen, zatněte dlaně v pěst a poklepávejte si mírně pas a páteř z obou stran. Začněte na páteři směrem ke křížové kosti. Během poklepání se můžete ohnout. Opakujte nejméně pětkrát tam a zpět.
! Povzbuzení jater žlučníku, ledvin
Pijte čaje z hořkých bylin, jako je zeměžluč, šalvěj, pampeliška, řebříček..
! Nedostatečná činnost ledvin
Může poukázat na zhoršená kvalita vlasů.
-> Řapíkatý celer - léčí močové cesty a ledviny, snižuje krevní tlak a obsah cukru v krvi, obsahuje spoustu prospěšných fytochemických látek a také uklidňuje. Vařte celer i s lity, je v nich nejvíce draslíku a vitaminu C.
-> Nedostatečná činnost ledvin se projevuje celkovým poklesem vitality, bolesti kloubů, kolen a uší. Dostatečně pijte, aby se moč naředila, a neoddalujte cestu na toaletu, zabráníte rozmnožování bakterií a vzniku ledvinových kamenů.
! Ledviny
-> Pročistí byliny, které obsahují saponiny - jablečník, měsíček nebo třezalka. Důležité! Užívání čistících čajů musí být spojeno s pitím vody, aby vylučování nečistot z těla bylo snadnější a aby se naopak ledviny nezatěžovaly. Byliny jsou drogy, musí se s nimi opatrně při jejich užívání se řiďte zdravým rozumem.
-> Podpoříte zásaditými potravinami - čerstvé ovoce a zelenina, rychlokvašená zelenina, celozrnné pečivo, jáhly, pohanka, rýže natural, luštěniny, naklíčené luštěniny, oříšky, semínka a léčivá koření. Tak se udrží rovnováha kyselin a zásad v těle - pH moči je možné kontrolovat na testech zakoupených v lékárně.
-> Dopřejte si zdravým ledvinám občas odvar z kmínu a slabých lipových větviček, podpoříte jejich funkci. Chroupejte celer a petržel. Zase je třeba to s konzumací nepřehánět. V problémech s ledvinami platí jedno nejdůležitější pravidlo - teplo a hodně pít. Když začnou ledviny pobolívat, uvařte si čaj z pelyňku a ledviny potírat slivovicí.
-> Jezte hroznové víno, obsahuje draslík, který podporuje činnost ledvin, a hroznový cukr, ten odstraňuje únavu, nervozitu a posiluje celý organismus. Také téměř všechny vitaminy skupiny B, výjimku tvoří jen vitamin B12.
-> Dlouhodobé výrazné váčky pod očima jsou zpravidla spojené s nedostatečnou funkcí ledvin. Stejně tak když po ránu výrazně slzí oči, říká se, že pláčou ledviny. Myslete tedy na pitný režim.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 patek philippe replica swiss patek philippe replica swiss | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 10:15 | Reagovat

Surefire Anonymous Bank Account Unleashed! Another Guide Getting the Respectable Anonymous Bank Account: Offshore bank account wiki
http://www.palewatches.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

2015 Design by TheRealTrue22