Zázračný a utajovaný cukr z rostlin STEVIA

20. října 2011 v 23:07 |  Naše zdraví
Máme tady jedno obrovsky úžasné, skrývané a máloznáme tajemství.
Nenápadná, bíle kvetoucí světlomilná tropická rostlinka Stevia rebaudiana, též Eupatorium rebaudianum, není jen postrachem výrobců potravinářské chemie. Proč?
- Je 200 až 300 x sladší než cukr a nízkokalorická, čili blahodárná pro hypoglykemiky
- Pomáhá udržovat v rovnováze cukr v krvi a játrech, podporuje pankreas a léčí diabetes 2…
- Je vynikající na zranění - urychluje hojení a nezůstává jizva
- Reguluje baktérie v ústní dutině; likviduje karies…
- Podporuje dobré trávení, odtučňuje a pomáhá udržovat váhu
- Je účinně aplikovatelná na akné, dermatitis, ekzém, atd.
- Napomáhá buněčnému metabolizmu, zhutňuje svalstvo, zvyšuje energetické hladiny a mentální aktivitu
- Snižuje touhu po tabáku a alkoholických nápojích
Její léčivé použití zahrnuje regulaci glykémie, zabraňuje vysokému tlaku, léčí kožní problémy a předchází zubnímu kazu. Další studie ukázaly, že je to přirozený antibakteriální a protivirový prostředek. Navíc je nekalorická a neobsahuje uhlohydráty. Je bezvadným sladidlem pro diabetiky, lidi s nadváhou a pro každého, kdo má zájmem udržovat své zdraví.
Tak proč o ní většina lidí nikdy neslyšela?
Koncem osmdesátých let podala jedna "anonymní" firma u FDA "obchodní žalobu". Stevii tehdy použila Celestial Seasonings herbal tea company jíž tehdy FDA nařídila okamžité zastavení výroby takto "pančovaného" čaje. Skladové zásoby čajů se stevií jiné firmy, Traditional Medicinals, byly při razii FDA konfiskovány a spáleny…
V dokumentech FDA je stevia vedena jako "nebezpečná potravinová přísada" i když její neškodnost před mnoha lety rigorózně prokázali japonští vědci.
Stevia i nadále defiluje mezi "neschválenými potravinovými přísadami", které nejsou ve Spojených státech generelně uznávány za spolehlivé.
Stevia byla nesčetněkrát testována na toxicitu. Žádný test nikdy neprokázal ani nejmenší náznak škodlivých účinků. Nesporně nejsměrodatnější jsou v tomto smyslu dlouhá staletí jejího trvalého užívání jihoamerickými domorodci. V posledních 20 letech bylo v mnoha zemích konzumováno tisíce tun steviových extraktů, bez jediného hlášení o nějakých škodlivých účincích. V Japonsku je stevia nejpopulárnějším nekalorickým sladidlem s tržním objemem 40%!"
Je nám známo, jediná firma v Čechách vyrábějící nápoj slazený stevií je vystavena podivným tlakům… S poturčenci se snadno nežije.
Celý článek v následujícím odkazu:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 2:55 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

2015 Design by TheRealTrue22