Vyzařování mobilního telefonu, a co o tom musíte vědět

20. října 2011 v 22:50 |  Naše zdraví

Tak dávat si na to majzla můžeme že...i když všechny informace o tom všem nejsou potvrzené a jen tak zřejmě nebudou.., pokud vůbec někdy budou...
_______________________________________________________________________________________________


Odborníci očekávají, že během následujících desetiletí se bude zvyšovat výskyt zhoubných mozkových nádorů u lidí, kteří mobilní telefon používají více než deset let.
* Škodlivost či nezávadnost mobilního telefonu, zařízení původně vyvinutého pro US Ministerstvo obrany, nebyla nikdy testována. Mobil vstoupil na trh zadními vrátky v kontrolních opatřeních.
* Otázky okolo bezpečnosti mobilů vyvstaly na počátku devadesátých let m.s. poté, když floridský obchodník podal žalobu s tvrzením, že smrt jeho ženy způsobil mobilní telefon vyvoláním mozkového nádoru.
* Výrobci zřídili pro otázky okolo bezpečnosti mobilního telefonu samostatnou organizaci Wireless Technology Research (WTR), v níž byl jmenován vedoucím výzkumu Dr. George Carlo.
* Vědci pod vedením Dr. Carla zjistili, že radiace mobilního telefonu poškozuje DNK, snižuje schopnost její reparace a narušuje činnost kardiostimulátorů.
* Zjištění Dr. Carla potvrdil i evropský výzkum. Ukázalo se, že vyzařování z mobilních telefonů je jednou z příčin poruch činnosti mozku, tumorů a má potenciál k navození stavů jako je například autismus, poruchy pozornosti, neurodegenerativní choroby, psychické problémy a poruchy chování.
* Nejlepší ochranou proti radiaci mobilního telefonu je držet ho v bezpečné vzdálenosti od hlavy.
* Pro minimalizaci vystavení zhoubné radiaci mobilu vždy používejte náhlavní soupravu.
V současnosti existují více než dvě miliardy uživatelů mobilů každodenně vystavovaných elektromagnetické radiaci (EMR) - ohrožení jehož existenci státní dozorčí úřady a výrobci mobilních telefonů odmítají připustit . Zahrnuje však genetická poškození, dysfunkce mozku, mozkové tumory a další stavy, jako například poruchy spánku a bolesti hlavy. Doba strávená telefonováním je přitom podle Dr. Carla nepodstatná, protože nebezpečný mechanizmus je spuštěn už během několika sekund. Výzkumníci říkají, že pokud vůbec existuje nějaká bezpečná úroveň vystavení organizmu EMR je tak nízká, že ji nejsme schopni měřit.
Ale nebuďme naivní, výrobci mobilních telefonů jsou si tohoto nebezpečí plně vědomi. Ve skutečnosti už je k dispozici tolik vědeckých důkazů, že smlouvy některých společností výslovně vylučují možnost podání žaloby či sloučení postižených uživatelů za účelem vyvolání soudního procesu s výrobci či poskytovateli služeb. Veřejnost si dosud do značné míry toto nebezpečí neuvědomuje, protože média pravidelně vytrubují do světa zprávy o "nejnovějších studiích dokazujících, že užívání mobilů je naprosto bezpečné". Kdyby to byla pravda, těžko by někdo investoval do nákladných mediálních kampaní. Dr. Carlo k tomu poznamenává: "Skutečnost je taková, že žádná z dosavadních studií nedokázala předložit důkazy o nezávadnosti, bez ohledu na způsob jakým byla provedena nebo kdo ji prováděl."
Průmyslová obchodní sdružení a Telecommunications Industry Association (TIA) tehdy přešla do krizového režimu prohlašujíc, že bezpečnost mobilních telefonů dokázaly tisíce studií, a že Reynard a jeho právní zástupce šíří žvásty. TIA opět a opět ujišťovala veřejnost, že mobilní telefony schválily státní úřady, což je samo o sobě zárukou jejich nezávadnosti. Sdělovací prostředky chtěly tyto studie vidět, ale, jak říká Dr. Carlo "Byla to lež! Jediné provedené výzkumy se týkaly mikrovlnných trub. Tehdy už ale mobilní telefon, produkt, který co se týče zdravotního ohrožení nebyl státními zkušebnami nikdy testován, užívalo na 15 miliónů lidí."
Všem potencionálním zájemcům o koupi telefonu se také doporučuje nevybírat konkrétní model pouze podle funkčních vlastností nebo vzhledu, ale také podle intenzity vyzařování - to je určeno takzvanou specifickou absorpční hodnotou (známou také pod zkratkou SAR - Specific Absorption Rate - maximální hodnota energie absorbovaná látkou vztaženo na jednotku hmotnosti).
V Evropě je v současnosti limit SAR nastaven na hodnotu 2 W/kg v deseti gramech tkáně. Konkrétní hodnoty SAR ke každému mobilnímu telefonu by měly být přiloženy v základním balení spolu s telefonem; naleznete je ale také samozřejmě na internetu nebo se o nich můžete informovat v prodejnách s mobily. Můžete se bránit svépomocí - například pořízením lehké handsfree sady, se kterou není třeba držet mobil při volání přímo u ucha.
Ředitel amerického onkologického ústavu varoval před možnou škodlivostí mobilních telefonů. Lidé by prý neměli čekat na výsledky studií, ale chránit se již nyní.
Vědecký tým onkologů z celého světa přišel s dalším alarmujícím tvrzením. Nadměrné používání mobilního telefonu zvyšuje riziko vzniku zhoubného nádoru v ústech až o padesát procent.
Nejčastějším onemocněním uživatelů, kteří mobilní telefon používají velmi frekventovaně, je rakovina příušních žláz. Tvrzení o škodlivosti mobilů podporuje navíc fakt, že nádor se objevuje ve většině případů na té straně hlavy, kam uživatel přikládá mobil při telefonování.
Větší nebezpečí číhající na obyvatele venkovských oblastí. Vzhledem k nízkému zalidnění jsou totiž BTS vysílače (základnové stanice) od sebe rozmístěny ve větší vzdálenosti, a mobil proto musí vyvíjet větší výkon k zachycení signálu. Ve městě, kde díky většímu počtu obyvatel nalezneme mobilní vysílače v mnohem hustším rozložení, pracuje telefon na nižším výkonu.
Mobilním telefonům už se za vinu přikládají i globální problémy. Za prvé kvůli nim hrozí potravinová krize. Radiace z mobilních telefonů totiž podle vědců způsobuje vymírání včelstva, které nemohou kvůli vyzařování najít cestu zpět do svých úlů. Lidstvo je přitom na včelách doslova závislé. Už Albert Einstein kdysi řekl, že "když vymřou včely, lidstvu budou zbývat čtyři roky života". Většinu plodin, které člověk konzumuje, totiž opylují včely.
Uvedená varování jsou v převážné většině nepodložená dlouhodobými a potvrzenými výzkumy. Nelze sice s jistotou říci, že je mobil zcela neškodný, nesmyslem je ovšem i jeho zatracování…
Zdroje: wm.cz, matrix-2012.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

2015 Design by TheRealTrue22