Můj táta a revizoři

15. října 2011 v 19:38 |  Má slova

Táta vs. revizoři

Už odmala mě táta vychovával, že když si náš stát neumí udělat zákon takový, aby neexistoval v dopravě ani jeden černý pasažér, tak proč toho nevyužít. (jako třeba turnikety, které tu dříve byly).
Když jsem za ním jako malá jezdívala metrem, pokaždé jsem byla ve stresu, kdy potkám nějakého revizora, který mi napíše pokutu. Chtěla jsem dokázat tátovi, že jsem přece jeho dcera statečná a odvážná! Revizor byl pro mě vždycky ten, co mi nahnal hrůzu, který mě dokázal rozklepat, znejistit- to vše v jedné vteřině a přivést mé srdce k infarktu. No jednoduše Vám jen chci říct, že bych revizorem vážně být nemohla, nahánět hrůzu lidem- to tak!
Tátova škola zněla jasně: ,,Za každou cenu neříkat jméno, bydliště, nepředkládat absolutně nic! Všechno si to vymysli, nebo to jednoduše u sebe nemáš! Nech placení pokut pro ty blbce, co ty peníze mu na dlani jen tak dají! Nebuď hloupá!"
Tak jsem se podle toho taky chovala a vždycky mi to vyšlo, proč také, ne? Nejvíce mě teda chytali, když jsem ještě opravdu neměla žádné doklady- a stejně mi to nikdy i přesto nevěřili, že je doopravdy u sebe prostě nemám a ani mít nemůžu, když mi nebylo ještě 15 let (promiňte, ale pas u sebe jsem běžně vážně nenosila..a zdravotní průkazku nebrali jako jasný důkaz...).

Každého teď ale napadne otázka: ,,No jo, jenže co když je s revizory i PČR? Co když mě na stanici bude chtít vzít pro zjištění totožnosti nutné k výpisu pokuty-které jsem mu odmítl říct?"
Takže za prvé: revizor nemá žádné právo Vás kamkoliv brát (to mi řekli osobně policajti).Je to jenom na Vás jestli půjdete či ne. (Jestli máte trochu času jako můj táta, tak odpovězte jeho klasickou úsměvnou větou: ,,Chcete mě vzít na policii? Dobrá, tak tedy pojďme!"). Taky Vám bude revizor říkat, že zavolá Policii ČR na místo, kde jste- ta má však jiné privilegia než revizoři (to už budete muset jít na pol. stanici, kde na Vás najdou vše, co potřebují), takže tady by se možná dalo zajít do slepé uličky, ale to se v mé rodině ještě nikdy nestalo. Mezi námi, přeci jen má Policie na starosti trochu jiné věci, než zrovna jet někam kvůli tomu, že určitá osoba nechce vydat své doklady revizorovi a řešit to všechno papírování okolo-představte si kolikrát denně by to museli řešit...
Za druhé: když bude s revizory PČR, tak je tam z důvodu ochrany revizorů. Revizor po Vás může chtít pouze předložení dokladů.


Za třetí: myslíte si, že revizor se s Vámi bude patlat na nějakou policejní stanici, když za Vámi jde další XXX lidí, kteří mu tu pokutu mile rádi zaplatí?
A to poslední- Jestliže narazíte na výjimečného revizora, který se s Vámi klidně na tu policejní stanici pro ztrátu času rád vydá...- pod Vaším dobrovolným cílem na stanici PČR- jako mého tátu... tak pánům revizorům řekne Policie, že mu totožnost nezjistí, podle paragrafu ochrany blá blá a že to řešit nebude...

Nevím, zda má někdo odlišný příběh, či jiné informace než já, ale u nás to zatím chodí přesně tak, jak jsem popsala...
Jezdil na černo, jezdí na černo a jezdit bude!
Doba ježdění na černo: 10 let
Počet chycení revizory za tuto dobu: 120-200 x
Počet zaplacených pokut: 0 x
Počet útěků před revizory: 2 x
Počet zranění za celou dobu: jedno - (vyvrknutí kotníku, když utíkal před revizorem přes pole v sandálech. Ano, skutečně se za ním hnal.)

Počet případů k odvléknutí táty na policejní stanici: 1 x
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

2015 Design by TheRealTrue22