Léky, které neléčí, ale ničí

15. října 2011 v 10:00 |  Naše zdraví

Léky, o kterých nám neřekli druhou stranuOsobně k lécím mám odpor. Absolutně nic neberu. Když mě zabolí hlava, nespolknu hned 800vkový ibalgin, jako to dělá hodně lidí z mého okolí. Jsem alergik, zodac či zirtec jsem přestala brát před třemi lety a od té doby jsem v pohodě - řekla jsem si, že to zkusím i bez toho, že to tak musí jít, že se budu psychicky neustále přesvědčovat, že to nepotřebuju a že to bude fungovat. Párkrát v sezóně utřu nos a oči a jdu dál, než abych do sebe cpala nějakou chemii. Po kocovině nepolykám aspirin, ale udělám si raději česnečku jako vyprošťováka. Když mám chřipku či normální, obyčejné nemoci /kterými si prostě jednou za ten rok každý z nás projde/, tak hned neběžím k doktorovi a necpu se paralenama/antibiotikama/brufenama atp., ale 1000vkovým vitamínem C 3x denně, čaje s medem a citrónem s pryznicem v zachumlaný posteli či vařící vaně- a za dva dny jsem v pohodě jako rybička. Rozhodně se držím toho, že při nemocech hledám alternativní léčbu/babské rady/pomoc v přírodě, než v lékárně. A naprosto mi to vyhovuje.
_______________________________________________________________________________________________


Spotřeba léků se za deset let zdvojnásobila. Léky lidi poškozují až tisíckrát častěji, než lékaři přiznávají. Léky lidem pomáhají zachránit život, v řadě případů je však jejich efekt zcela opačný: vedlejší účinky medikamentů mohou vážně poškodit zdraví a někdy i zabít. Z dvaceti lidí, kteří skončí na jednotkách intenzivní péče s krvácením do zažívacího ústrojí, jich osmnáct bralo léky na tlumení bolesti, připouštějí lékaři.
V USA podle Suchopára vedou statistiku kvůli mnohem častějším soudním procesům. Vždyť Spojené státy publikovaly několik studií, podle nichž mohou být léky příčinou až 100 tisíc úmrtí ročně. Tím se vedlejší účinky léku dostávají na čtvrté až šesté místo mezi všemi příčinami smrti v USA. Že realita i u nás předčí statistiku, tvrdí i pracovníci Státního ústavu pro kontrolu léčiv (dle odhadů z jednotlivých zemí je prý skutečný výskyt stokrát až tisíckrát vyšší). V Americe se říká, že ročně 16 tisíc lidí zemře na následky užívání léků, jako je aspirin či brufen." Podle něho však není důvod, proč si při bolesti hlavy nevzít prášek. "klidně si ho v malých dávkách vezměte, ale nejezte ho nalačno. To ovšem není jen po ránu, ale vždycky tři hodiny po jídle," radí. Václav Chytil soudí, že pacienti užívají léky proti bolestem nadbytečně.
Specialista na nemoci zažívacího ústrojí Václav Chytil upozorňuje: "Léky tlumící bolest se staly součástí terapie čehokoli, lidé tím ovšem překrývají přirozený signál těla, že něco není v pořádku. Pak dělají něco, co by jinak nemohli, a tím si problém zhoršují. Takzvaná nesteroidní antirevmatika, kam patří ibuprofen či diklofenak, mohou způsobit krvácení do zažívacího traktu v oblasti žaludku. Je to sice jen ve čtyřech procentech případů, ale když se to vezme obráceně, léky jsou nejčastější příčinou těchto potíží. Z dvaceti lidí, které přivezou na jednotky intenzivní péče, protože zvrací krev, to má osmnáct z léků."
Dr. Grega Hendersona, pronesl v Praze na své přednášce v květnu 1996: "Kdyby k nám přiletěli obyvatelé z cizí planety a zeptali se lékařů, čím léčí zdejší obyvatele, mnozí z nich by museli odpovědět, že hlavně jedy. Na otázku, zda to funguje, by byli nuceni říci, že nefunguje, a třetí otázka, co tedy potom dělají, když to nefunguje, by měla tuto odpověď: Vyřízneme jim ty nejdůležitější orgány!"
Statisticky je prokázáno, že je 2,5 krát bezpečnější řítit se obrovskou rychlostí po dálnici, než se léčit v americké nemocnici. V roce 1995 zaznamenali v amerických nemocnicích již 355 846 takovýchto úmrtí. Docházíme tak k paradoxu, že se více lidí zabijí, než kolik se jich vyléčí. To je důvodem, proč tolik nemocných hledá namísto léků alternativní léčbu.


Více zde:

http://wmmagazin.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

2015 Design by TheRealTrue22