Kouření není škodlivé

15. října 2011 v 14:00 |  Vyvrácená fakta
Rozhodla jsem se v těch nejdůležitějších bodech zpracovat tento zajímavý článek o kouření. Je to úplně jiný pohled na věc, než jsme všichni zvyklý, je to druhá stránka toho všeho, než nám říkají v médiích, než čteme varovné nápisy či texty na krabičkách od cigaret.
Je to zřejmě věc, kterou nebude schopný nikdo přijmout (nebo ano?), protože už nám je od pradávna vštěpováno do hlavy od nejútlejšího věku, že kouření je špatné, nezdravé a to, na co se umírá a máme to tak automaticky v sobě zafixované.
Neříkám, že všem informacím, které se zrodí, aby vymýtily fakta, která jsou tady už nějakou dobu zakotvená, že jim věřím..ale k přečtení, k samostatnému zamyšlení nad tím co se nám zde vyskytlo- to můžeme udělat všichni.
Kde máte jistotu, že nám říkají v médiích vždy pravdu? Ať už v minulosti nebo teď. A kde ta pravda vůbec je? Jak poznat, že to je pravda... Nejsem člověk, který se nechá dojit informacemi jako kráva. Vyhledávám věci, které nikde nezaslechnete, ke kterým jen tak nepřijdete, to co mě zajímá se snažím ověřit z co nejvíce stran. Nespokojím se se stupidníma televizníma zprávami, kde se v podstatě dozvíte to nejméně podstatné, než co se ve skutečnosti kolem nás děje...
_______________________________________________________________________________________


Evropané se poprvé seznámili s tabákem v roce 1492, když Kolumbus a jeho společník výzkumník Rodriguo de Jerez poprvé viděli kouřit kubánské domorodce. Ještě týž den si de Jerez poprvé zabafal a shledal kouření velice uvolňujícím, přesně tak, jak ho místní ujišťovali. Domorodci a Američané věděli už po staletí, že kouření doutníků a cigaret je nejen relaxační, ale kromě toho léčí kašel a další lehká onemocnění.
Počátkem 20. století kouřil téměř každý druhý člověk, ale výskyt rakoviny plic zůstal na nízké, téměř nepodchytitelné úrovni.
Pak ovšem 16. června 1945 došlo k děsivé kataklyzmatické události, která se nakonec stala příčinou toho, proč západní vlády navždy překroutily představu o kouření. Toto byl notoricky známý nukleární test "Trinity", první špinavé jaderné zbraně, která explodovala v atmosféře. Šestikilogramová koule plutonia, komprimovaného na nadkritickou hodnotu čočkovými náložemi výbušniny. Trinity explodovala nad Novým Mexikem silou rovnající se zhruba 20 000 tunám TNT. V několika sekundách byly nasáty do atmosféry miliardy smrtících radioaktivních částic a vyneseny až do nadmořské výšky takřka deseti kilometrů, odkud je vysokorychlostní jetstreamové proudění rozneslo široko daleko.
Americká vláda, která předem věděla o radiaci a byla si velmi dobře vědoma jejích smrtících účinků na lidské bytosti, přesto neomaleně nařídila provést tento test v naprostém pohrdání lidským zdravím a životy. Jestliže někde na pláži na vaší pleti náhodou přistane jediná mikroskopická částečka radioaktivního spadu, dostanete rakovinu pokožky. Po vdechnutí jediné částečky téhož smrtícího svinstva vás nevyhnutelně očekává úmrtí na rakovinu plic. Pokud totiž náhodou výjimečně nejste šťastný kuřák cigaret, zaryje se pevná mikroskopická radioaktivní částečka hluboko do plicní tkáně, naprosto udolá omezené tělesné zásoby vitamínu B17 (mimochodem vitamín, který je v hodně zemích (USA) zakázán při léčbě/ užívání- při správném užívání a dávkování totiž zbavuje těla od rakovinových buněk), a vyvolá nekontrolovatelné buněčné bujení. Kouření tedy podněcuje v plicích tvorbu tenké vrstvy hlenu, která utváří ochrannou vrstvu (3 cigarety denně), bránící libovolným rakovinotvorným částicím ve vstupu do plicní tkáně.
Vědci v průběhu let nelítostně obětovali desetitisíce myší a krys, jejichž plíce úmyslně vystavovali působení radioaktivních látek. Exaktně doložené výsledky všech těchto mnohostranných experimentů jsou identické: u KAŽDÉ myši nebo krysy se vyvine rakovina plic a každá myš nebo krysa na ni pojde.
Celkovou závažnost rizika rakoviny plic kterou lidé získávají z atmosférického radioaktivního spadu ani nelze nadsadit. Předtím než Rusko, Británie a USA postavily 5. srpna 1963 atmosférické testy mimo zákon, bylo už v ovzduší rozptýleno více než 4200 kilogramů plutonia. Jelikož víme, že méně než jeden mikrogram [miliontina gramu] vdechnutého plutonia u člověka zapříčiní terminální rakovinu plic, víme také to, že vlády našich přátelských spojenců umístily do ovzduší a životního prostředí obecně na 4 200 000 000 [4,2 miliard] letálních dávek, přičemž poločas rozpadu těchto radioaktivních částeček je minimálně 50 000 let.
Před jejich zákazem provedlo Rusko, Británie a USA celkem 711 jaderných zkoušek v atmosféře, při čemž bylo vytvořeno 711 000 kilogramů smrtících mikroskopických radioaktivních částeček, k nimž ještě musíme přičíst původních 4200 kilogramů materiálu ze samotných zbraní, takže tu i v rámci opatrného odhadu máme celkem 715 200 kilogramů. Při více než miliónu letálních dávek na kilogram to neznamená nic jiného, než že vlády zmíněných zemí zamořily atmosféru více než 715 000 000 000 [715 miliardami] takových dávek, což je dost, aby u každého muže, ženy a dítěte na Zemi mohly 117-krát vyvolat rakovinu pokožky či plic. Navzdory tomu, že v rámci pokusů byly doslova desítky tisíc obzvlášť náchylných myší a krys vystaveny ekvivalentu 200 cigaret denně, nakonec až na několik let, se "lékařské vědě"ANI JEDNOU U ŽÁDNÉ Z NICH nepodařilo vyvolat rakovinu plic! Ano, nešálí vás zrak, čtete správně. Stovky tisíc lékařů nás víc než čtyřicet let obelhávaly.
A na pitevním podnosu vypadají plíce kuřáka i nekuřáka napohled stejně, jsou růžové a jediný způsob jak může soudní patolog poznat, že někdo byl kuřák je, že nalezne stopy po od nikotinu na prstech, balíček cigaret v kapse kabátu, nebo pokud jeden z příbuzných pošetile uvede do záznamu, že zesnulý kdysi kouřil ten ďábelský plevel.
A černé plíce na fotografii? Ty patřily horníkovi, který po celý svůj život v hojném množství vdechoval mikroskopické částice prachu černého uhlí. Stejně jako radioaktivní částice se zachytí hluboko v plicní tkáni kde zůstanou navždy.

Ukazuje se, že na rozdíl od tabákového dýmu je prokazatelné, že neškodné jsou exhalace z dieselových motorů...

Více naleznete pod tímto odkazem:

http://wmmagazin.cz/view.php?cisloclanku=2010120007

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anděla Anděla | 3. května 2012 v 20:57 | Reagovat

wow  ;) musím ti zatleskat, dobře odvedená práce

2 jehn jehn | Web | 23. ledna 2014 v 10:26 | Reagovat

zajímavé postřehy a exkurz do historie

3 bptr bptr | 19. února 2014 v 8:57 | Reagovat

:-D  je vidět že s pitevnou nemáte zkušenosti... plíce kuřáka a nekuřáka lze poznat na první říznutí, stejně lehce jako lze určit toho bývalého horníka nebo dělníka v gumárnách  ... ale jinak oceňuji sběr a vyzobávání těch "správných" dat, nějakou práci dalo... smekám :-)

4 anonamy anonamy | 9. června 2015 v 12:00 | Reagovat

To pozadí je strašný. nedá se to skoro přečíst

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

2015 Design by TheRealTrue22